Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. septembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Nečakaným víťazom VC Austrálie Fín Räikkönen

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 18.03.2013

Prestížny seriál pokračuje už o týždeň, monoposty F1 privíta Malajzia.
Zdroj obrázku: TS Server.sk

Prekvapujúcim víťazom prvých pretekov novej sezóny majstrovstiev sveta formuly 1 Veľkej ceny Austrálie na okruhu Albert Park v stal fínsky pretekár Kimi Räikkönen z tímu Lotus. Skúsený 33-ročný Fín dosiahol jubilejný 20 triumf v prestížnom motoristickom seriáli a sedemdesiate pódiové umiestnenie.

Räikkönen sa dostal na prvé miesto v 43. kole a odvtedy už pred seba nikoho nepustil, stíhacia jazda súperov už nepriniesla drámu. Na druhom mieste skončil Fernando Alonso na Ferrari, na treťom mieste klasifikovali obhajcu majstrovského titulu Sebastiana Vettela z Red Bullu, ktorý štartoval z najvýhodnejšej pozície po víťazstve v kvalifikácii. "Počas celého víkendu som mal vynikajúco pripravený monopost. Základom úspechu bol dobrý úvod, bolo potrebné si opäť zvyknúť na súťaženie. Ani v závere som si nemohol dovoliť zvoľniť, pretože Fernando je bojovník a nechcel som mu dať šancu vrátiť sa do pretekov. Mám radosť z cenného triumfu, no ešte nás stále čaká veľa práce, ak chceme bojovať o celkové prvenstvo," povedal po pretekoch Räikkönen.

Räikkönen, ktorý v 56. kole dosiahol najrýchlejší čas jedného okruhu, zvolil taktiku na dve zastávky v boxoch, ktorá sa mu v konečnom dôsledku vyplatila. Po kvalifikácii figuroval na 7. mieste a štartoval až zo štvrtého radu, no vynikajúcou jazdou sa prepracoval až k triumfu. So štvrtým miestom môže byť spokojný Brazílčan Felipe Massa, piaty skončil Lewis Hamilton z Mercedesu, na šiestej pozícii sa umiestnil Mark Webber z Red Bullu. Na ďalších dvoch priečkach skončili jazdci Force India - siedmy Adrian Sutil a ôsmy Paul di Resta. Dva body získal debiaty Jenson Button a jeden bod zaznamenal tímový kolega víťaza Romain Grosjean.