Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 09. marca 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

BMW X6 - nové, neopakovateľné, neodolateľné

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 06.06.2014

Nové BMW X6, vyzbrojené ešte potentnejším dizajnovým výrazom a presvedčivejšou dynamikou, upevňuje svoju pozíciu popredného predstaviteľa exkluzívnej radosti z jazdy.
BMW X6 - nové, neopakovateľné, neodolateľné
Zdroj obrázku: neuvedený
 

Nové BMW X6, vyzbrojené ešte potentnejším dizajnovým výrazom a presvedčivejšou dynamikou, upevňuje svoju pozíciu popredného predstaviteľa exkluzívnej radosti z jazdy. Druhá generácia Sports Activity Coupé, ktorého celosvetové predaje už atakujú číslo 250 000, si užíva v poli konkurentov status výnimočnosti vďaka svojej neodolateľnej atraktivite, nákazlivým dynamickým atribútom a inovatívnemu luxusu.

Extrovertná športovosť

Dizajn karosérie nového BMW X6 kombinuje robustnú stavbu modelu BMW X s typickou športovou eleganciou kupé modelov značky do nezameniteľne atletického výsledného vzhľadu. Dlhá kapota, dlhý rázvor, krátky predný previs a dozadu posunutá kabína sú charakteristickými dizajnovými prvkami BMW. Vysoko posadené prahy okien a robustne klenuté lemy blatníkov, spolu s malou vzdialenosťou medzi prednou nápravou a palubnou doskou, poukazujú na stabilitu vozidla a spájajú Sports Activity Coupé s modelmi rodiny X.

K vysokej pozícii sedenia nového BMW X6 sa pridávajú materiály špičkovej kvality a dômyselne tvarované povrchy, vytvárajúce luxusnú atmosféru v kabíne. Pocit exkluzívnej športovosti generuje na vodiča orientované usporiadanie kokpitu, inovatívne zobrazovacie aj ovládacie prvky a línie, ktoré dynamicky plynú z palubnej dosky až do výplní dverí, vytvárajúc prstenec okolo interiéru. Ešte viac luxusu do kabíny môžu priniesť individuálne akcenty, dosiahnuté chytrou kombináciou farieb a materiálov, zvýrazňujúcich elegantnú, robustnú alebo športovú stránku charakteru BMW X6, podľa osobného želania.

Dizajn exteriéru: dynamické proporcie, plynulé línie, markantné akcenty.
Dynamické proporcie a plynulé línie symbolizujú agilný handling na ceste, zatiaľ čo svalnaté a robustné aspekty dizajnu poukazujú na všestrannosť a schopnosti aj mimo spevnených povrchov. Najvýraznejšími znakmi modelu X na prednej časti sú kontúrové línie nárazníka v tvare písmena X, matne strieborné ochranné prvky pod podlahou, mimoriadne robustný dizajn BMW obličiek a typické usporiadanie dvojitých okrúhlych predných svetiel a predných hmloviek. Rozmerné jednotky hlavných svetiel siahajú od obličiek až do bočných panelov. Výrazné chrómované prvky a trojrozmerné vnútorné usporiadanie svetiel podčiarkuje sofistikovaný charakter štandardných bi-xenónových jednotiek. Doplnkovo sa pre nové BMW X6 dajú objednať Adaptívne LED predné svetlá.

Ďalšími stavebnými prvkami extrovertne športovej štylistiky nového BMW X6 sú jasne viditeľné detaily, vytvorené s cieľom optimalizovať aerodynamiku vozidla. Patria sem deflektory v predných blatníkoch, vzduchové záclony so vstupmi na vonkajších okrajoch nástavca pod predným nárazníkom a výduchy Air Breather na bočných paneloch, ktoré spoločnými silami redukujú turbulencie v oblasti predných kolies. Bočný pohľad na BMW X6 takisto definujú oku lahodiace línie a ostro krojené kontúry. Klinovitý tvar karosérie je zvýraznený modelovo špecifickou interpretáciou dvojitej línie lemu. Prvá línia vychádza z predného blatníka a stúpa pozdĺž kľučiek dverí. Druhá línia pod ňou sa dynamicky dvíha smerom k zadným svetlám. Pri pohľade na bočné partie to okamžite vytvorí dojem dynamiky a robustnej stavby nového BMW X6, spolu so strešnou líniou v štýle kupé a presklenou časťou karosérie, ktorej vizuálna ľahkosť kontrastuje s celkovou mohutnosťou karosérie.

Vzadu horizontálne línie zvýrazňujú šírku a pevný postoj nového BMW X6, zatiaľ čo dizajn povrchov v oblasti vysoko sa otvárajúceho veka kufra, mohutne formovaný nárazník a plochý nástavec pod ním signalizujú robustnú športovosť. Trojrozmerné LED svetelné pásy vo dvoch sekciách a zadné svetlá v tvare písmena L pre zmenu vytvárajú atraktívny nočný dizajn. Podobne ako na prednej časti vozidla, aj vzadu je priestor pod podlahou chránený prvkom s matne striebornou povrchovou úpravou.

Zákazníci majú pre nové BMW X6 na výber z dvoch základných a deviatich metalických lakov karosérie, vrátane noviniek Sparkling Storm s briliantovým efektom a Flamenco Red s briliantovým efektom. Doplnkovo sú pre nové BMW X6 k dispozícii hliníkové lišty na nástupné prahy a strešné nosníky buď v lesklej čiernej alebo v matnej hliníkovej povrchovej úprave.

Interiér: športová elegancia, moderný luxus a pokroková funkčnosť.
Interiér nového BMW X6 s veľkorysým priestorom, vysokou pozíciou sedenia typickou pre modely BMW X a špičkovou kvalitou nádherne vypracovaných materiálov vytvára dokonalé prostredie pre bezkonkurenčný zážitok z jazdy v atmosfére luxusu. Trojrozmerný dizajn a horizontálna štruktúra vrstvených povrchov vytvárajú široký vizuálny rozmach palubnej dosky, ktorá je spolu s obkladovými panelmi hornej časti dverí štandardne potiahnutá vysoko kvalitným materiálom Softskin, vrátane čierneho dekoratívneho stehovania. Štandardné interiérové obklady, teda matný tmavý Oxide Silver, pravé drevo Poplar Grain (BMW X6 xDrive50i) alebo Aluminium Hexagon (BMW X6 M50d) teraz spočívajú nad lesklými čiernymi povrchmi, ktoré sú zdola lemované akcentovými linkami Pearl Gloss Chrome. Doplnkovo sú k dispozícii obklady Brushed Aluminium, drevený American Oak, drevený Fineline Stripe alebo exkluzívne textúrované drevo Fineline Pure.

Ambientné osvetlenie, ktoré je súčasťou svetelného balíka, pridá extra výraz vizuálnej jednote palubnej dosky a výplní dverí. LED jednotky, rozmiestnené v prstencovitej línii lemujúcej kabínu, ako aj na ďalších miestach interiéru, vytvárajú lákavý efekt. Ambientné osvetlenie môže mať modrú, bielu alebo oranžovú farbu, buď monochromaticky pre všetky LED zdroje, alebo v šiestich prednastavených farebných kombináciách, ktoré sa volia iDrive systémom.

Prístrojový panel aj displeje klimatizácie a vetrania majú v novom BMW X6 technológiu čierneho panelu. Obsah, prezentácia a farba zobrazenia doplnkového multifunkčného prístrojového displeja sa prispôsobuje aktuálnemu režimu jazdy, zvolenému Ovládačom jazdného zážitku. Voľne stojaca 10,25-palcová plochá obrazovka je súčasťou štandardne dodávaného ovládacieho systému iDrive.

Výrazný štýl interiéru nového BMW X6 podporujú aj modelovo špecifický kožený volant s multifunkčnými tlačidlami a radiacimi pádlami, páka prevodovky so športovým dizajnom a zadný rad, ktorého dve krajné miesta majú charakter samostatných sedadiel a v stredovej lakťovej opierke ukrývajú objemný odkladací priestor. Ďalším modelovo špecifickým detailom výbavy sú opierky kolien na vonkajších stranách stredovej konzoly, ktoré majú – v závislosti od výbavy – kožený povrch s kontrastným stehovaním a akcentové ozdobné linky Pearl Gloss Chrome.

Výbava, Design Pure Extravagance a M Šport balík: pre zlepšenú funkčnosť a viac exkluzivity. Mimoriadne rozsiahla ponuka doplnkových prvkov, nový výbavový variant Design Pure Extravagance a modelovo špecifický M Šport balík vytvárajú extra priestor pre prispôsobovanie nového BMW X6 presne na mieru individuálnych požiadaviek v oblasti charizmy, luxusu aj dynamiky.

Zákazníci si môžu vybrať zo šiestich farieb štandardného koženého čalúnenia Dakota, vrátane nových odtieňov Cognac a Coral Red s čiernym akcentovým stehovaním. Nové BMW X6 M50d má v štandardnej výbave športové sedadlá s kombináciou kože a Alcantary v antracitovej farbe. Do sériovej výbavy patrí aj vyhrievanie predných sedadiel, zadné sedadlá sú vyhrievané na želanie. Ostatné modely majú športové sedadlá v doplnkovej výbave, ktorej dlhý zoznam obsahuje okrem iného aj komfortné sedadlá, elektrické nastavovanie sedadiel s funkciou pamäti a aktívnu ventiláciu sedadiel. Štvorzónová klimatizácia je alternatívnou voľbou k štandardnej dvojzónovej. Radosť z jazdy a komfort cestovania na dlhé trate sa dá vylepšiť aj prvkami ako sú navigačný systém Professional s dotykovým ovládačom Touch Controller, Bang & Olufsen High End Surround Sound systém alebo nový zábavný systém Professional pre zadné sedadlá. Všetky modelové varianty nového BMW X6 majú v štandardnej výbave 19-palcové kolesá s diskami z ľahkej zliatiny. K dispozícii je aj viacero doplnkových 19-palcových a 20-palcových typov.

Motory, prevodovky a BMW xDrive

Impozantný výkon, exemplárna efektivita. Ďalším prvkom pokrokovej celkovej koncepcie nového BMW X6 je technológia pohonu, ktorá kombinuje dych vyrážajúcu dynamiku s exemplárnou efektivitou. Benzínové aj naftové motory BMW TwinPower Turbo prichádzajú na základe intenzívneho priebežného vývoja opäť s vyššími výkonmi, zároveň však so zníženou spotrebou aj emisiami. Modernizovaná 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport, ďalšie opatrenia súboru BMW EfficientDynamics a najnovšia verzia inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive sú zárukou toho, že nové BMW X6 má všetko, čo je v danej oblasti potrebné na zaujatie vedúcej pozície.

Všetky varianty nového BMW X6 štandardne spĺňajú emisnú normu EU6. Emisie oxidov dusíka NOx pri naftových modeloch sa redukujú pomocou adsorpčného katalyzátora a SCR katalyzátora so vstrekovaním roztoku močoviny (AdBlue).


 

15 obrázkov / Nové BMW X6, vyzbrojené ešte potentnejším dizajnovým výrazom a presvedčivejšou dynamikou, upevňuje svoju pozíciu popredného predstaviteľa exkluzívnej radosti z jazdy.
BMW X6 - nové, neopakovateľné, neodolateľné
BMW X6 - nové, neopakovateľné, neodolateľné
BMW X6 - nové, neopakovateľné, neodolateľné
BMW X6 - nové, neopakovateľné, neodolateľné
BMW X6 - nové, neopakovateľné, neodolateľné
BMW X6 - nové, neopakovateľné, neodolateľné
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Tvorcovia nás berú do prostredia, ktoré ešte nie je tak strašne opozerané a aj samotný únos sám o sebe prináša niekoľko nečakaných zvratov, vďaka ktorým sa divák pristihne pri tom, že dýcha vzrušenejšie, ako pri sledovaní iných filmov.
pred 7 rokmi
Muzikál We Will Rock You, ktorý zostavili z piesní britskej kapely Queen, si budú môcť diváci a diváčky pozrieť poslednýkrát 1. júna na scéne londýnskeho Dominion Theatre.
pred 8 rokmi
Masív Tamu meria 4 400 metrov, pričom jeho základňa zaberá plochu 260-tisíc kilometrov štvorcových
pred 10 rokmi
Deti sú drzé, voči učiteľom nemajú rešpekt a postrádajú ho aj voči rodičom, ktorí sú často sklamaní zo svojho dieťaťa a nevedia, ako mu pomôcť. Poradíme vám...
pred 4 rokmi
Z tohto nám behajú zimomriavky, NÁDHERA!
pred 7 rokmi
Americký prezident vyjadril presvedčenie, že Slovensko pod Kiskovým vedením bude pokračovať v podpore mieru a ekonomického rastu v regióne a vo svete.
pred 8 rokmi
Držiteľ Oscara Steven Spielberg uvádza film Čeľuste, dnes už klasický, strhujúci a napínavý príbeh, z ktorého sa čoskoro po uvedení stal kultúrny fenomén, ktorý raz a navždy zmenil podobu filmového priemyslu.
pred 5 rokmi
Vianoce. Tak sa volá nový duet, ktorý naspieval Robo Opatovský s Máriou Čírovou.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT