Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Land Rover Discovery 4 (2012)

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: neuvedený, pridané: 21.07.2011

Land Rover Discovery 4 modelového roka 2012 dostal množstvo nových prvkov. Medzi najzaujímavejšie novinky patrí nová 8-stupňová automatická prevodovka ZF 8HP70.
Land Rover Discovery 4 (2012)
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Model Land Rover Discovery 4 modelového roka 2012 dostal množstvo nových prvkov a technických vylepšení, vďaka čomu sa toto všestranné vozidlo stáva ešte lepšou voľbou ako doteraz. Medzi najzaujímavejšie novinky patrí určite nová 8-stupňová automatická prevodovka ZF 8HP70 s vyššou účinnosťou, prispievajúca k zníženiu emisií CO2 v prípade dieslového motora 3.0 SDV6 z 244 g/km na vynikajúcich 230 g/km.

Model Discovery 4 vybavený novou prevodovkou sa bude dodávať s otočným ovládačom „Drive Select“ a pádielkami na volante. Súčasne s poklesom emisií CO2 sa konštruktérom spoločnosti Land Rover podarilo zvýšiť výkon zo 180 kW na fenomenálnych 188 kW. Vznetový motor 3.0 SDV6 je vybavený filtrom pevných častíc (DPF), čo z neho robí jeden z najekologickejších dieselov v súčasnosti.

Okrem vylepšenej pohonnej sústavy sa Discovery 4 môže pochváliť aj upraveným dizajnom a výbavou. K dispozícii sú dva nové dizajny zliatinových diskov kolies, tri nové balíčky voliteľných prvkov a vylepšené audiosystémy s navigáciou, využívajúce najmodernejšiu architektúru elektrických obvodov. Už základná verzia audiosystému teraz obsahuje farebný displej namiesto doteraz používaného čiernobieleho, technológiu Bluetooth, prijímač DAB a vstup USB/iPod. Takisto prvý raz je audiosystém k dispozícii s dotykovou obrazovkou bez navigačného systému. Zoznam noviniek završuje špičkový audiosystém Harman Kardon LOGIC 7 s ohromujúcim výkonom 825 W prenášaným cez 17 reproduktorov; najvyššie modely audiosystémov sú vybavené hlasovým ovládaním „Say What You See“, ktoré vodičovi umožňuje používať skrátené hlasové povely.
LAND ROVER DISCOVERY 4  2012 01
Land Rover Discovery 4 modelového roka 2012
 

Superefektívne 3,0-litrové vznetové motory ponúkajú spojenie vyššieho výkonu a hospodárnosti

Motor SDV6 je vybavený revolučným systémom paralelného sekvenčného preplňovania a systémom vstrekovania paliva „common rail“ tretej generácie. Odozva na stlačenie plynového pedála je ohromujúca; maximum krútiaceho momentu je k dispozícii už od 2 000 otáčok za minútu.

Nový 3,0-litrový diesel hravo prekoná svojich konkurentov vďaka úžasnému krútiacemu momentu 500 Nm, ktorý dokáže z voľnobežných otáčok poskytnúť už za 500 milisekúnd. To znamená, že vodič má okamžite k dispozícii 95 percent maximálneho krútiaceho momentu. Keď bol v roku 2010 predstavený systém paralelného sekvenčného preplňovania, bol to vôbec prvý systém tohto druhu montovaný do motorov s valcami do V. Dve sekvenčne pracujúce turbodúchadlá zaručujú v danej triede vozidiel najvyšší krútiaci moment pri nízkych rýchlostiach a úžasný ťah pri vysokých rýchlostiach.
LAND ROVER DISCOVERY 4  2012 03
Land Rover Discovery 4 modelového roka 2012

Výrazne nižšie emisie vďaka automatickej prevodovke ZF 8HP70

Pozoruhodná 8-stupňová prevodovka ZF 8HP70, ktorá sa prvýkrát objavila v modeli Range Rover TDV8 modelového roku 2011, ponúka bezkonkurenčnú rýchlosť reakcií, zaručujúcu prvotriedny pôžitok z jazdy, a súčasne pomáha znížiť spotrebu paliva a emisie CO2 na nebývalo nízku úroveň. Použitie ôsmich rýchlostných stupňov umožnilo skrátiť jednotlivé prevody a súčasne zväčšiť ich celkový rozsah. Vďaka obrovskému krútiacemu momentu motora 3.0 LR-SDV6 bolo možné použiť dlhší najvyšší prevod, čo prispelo k zníženiu spotreby paliva a emisií CO2. Účinnosť prevodovky 8HP70 je ďalej zvýšená vďaka vylepšenému mechanickému usporiadaniu; súčasne totiž môžu byť rozpojené najviac dve vnútorné spojky.

Vylepšený podvozok, nápravy a brzdy

Systém zavesenia kolies modelu Discovery 4 sa oproti modelu z roku 2010 líši niekoľkými podstatnými zmenami, týkajúcimi sa nábojov kolies, priečnych stabilizátorov, kĺbov náprav, silentblokov, a novým hrebeňovým riadením s premenlivým prevodom, ktoré zaručuje väčšiu stabilitu pri jazde vysokou rýchlosťou a vyššiu citlivosť pri prejazde ostrými zákrutami. Účinnejšie brzdy obsahujú dvojpiestové strmene a vetrané kotúče s priemerom 360 mm vpredu a jednopiestové strmene a vetrané kotúče s priemerom 350 mm vzadu. Úpravy sa dotkli aj systému regulácie nedotáčavosti, ktorý v prípade potreby automaticky stabilizuje vozidlo tak, aby nad ním vodič opäť získal kontrolu.

Balík Vision Assist Pack

V roku modelovom roku 2012 budú mať zákazníci možnosť objednať si nový príplatkový balík výbavy Vision Assist Pack.

Balíček Vision Assist Pack s cenou 1 800 EUR obsahuje xenónové adaptívne predné svetlomety vrátane odbočovacích reflektorov, automatické svetlomety s asistentom diaľkových svetiel a kamerový systém s osvetlením okolia vozidla, asistentom ťahania prívesu a pripájania prívesu.
LAND ROVER DISCOVERY 4  2012 02
Land Rover Discovery 4 modelového roka 2012

Vylepšenia detailov a dizajnu

Model pre rok 2012 má úplne nové páčky na stĺpiku riadenia s chrómovým lemovaním a prehľadnejšími symbolmi. Inteligentný kľúč s novým luxusným dizajnom je teraz atraktívnejší a zároveň sa pohodlnejšie nosí. Pokiaľ ide o zovňajšok, verzia HSE ponúka už v štandardnej výbave nové 19-palcové zliatinové disky kolies. V prípade všetkých verzií modelu je za príplatok možné získať 20-palcové disky s piatimi delenými lúčmi vo farbe Gloss Black a predĺžené pozdĺžne strešné nosiče vo farbe Satin Black.

Nezávislé kúrenie, ktoré predhrieva kabínu a motor v chladnom počasí, získal namiesto jednodňového časovača sedemdňový časovač, ktorý funkciou pripomína programátor kúrenia pre domácnosti. Programovanie možno vykonávať prostredníctvom dotykového displeja audiosystému alebo pomocou diaľkového ovládača. Ak vozidlo nemá dotykový displej, túto funkciu možno obsluhovať len pomocou diaľkového ovládača.

Nová úroveň audiosystému, navigácie a multimédií

Audiosystémy montované do vozidiel Discovery 4 pre rok 2012 sú zracionalizované a celkovo vylepšené, pričom využívajú najnovšiu architektúru obvodov MOST Gen 2.1 (prenos dát cez optické vodiče). Základnú verziu predstavuje nový systém s 8 reproduktormi a farebným displejom, ktorý nahradil svojho predchodcu s čiernobielym displejom. Základnú verziu systému je možné rozšíriť o technológiu Bluetooth, prijímač DAB a vstup USB/iPod. Systém Hi-ICE Harman Kardon má teraz namiesto 9 reproduktorov až 11 reproduktorov a jeho výkon výrazne vzrástol z 240 W na 380 W.

Technológia Land Rover Homelink zjednodušuje príchody domov

Model Discovery získal v roku 2011 úplne nový prvok výbavy, ktorý zjednodušuje život majiteľom s diaľkovo ovládaným otváraním vstupných alebo garážových brán. Táto technológia s názvom Homelink, ktorú je možné objednať si spolu s asistentom diaľkových svetiel, si dokáže zapamätať frekvencie väčšiny diaľkových ovládačov používaných na ovládanie automatizovaných garážových brán a dverí. Stačí len stlačiť tlačidlo.
LAND ROVER DISCOVERY 4  2012 06
LAND ROVER DISCOVERY 4  2012 05
LAND ROVER DISCOVERY 4  2012 04

12 MY LR DISCOVERY 4
: 93.0 LR-SDV6
Objem
: 1 300 cm3 188 kW
Výška mm
: 1887
Šírka mm
: 2176
Dĺžka mm
: 4829
Rázvor kolies mm
: 2885
Priemer otočenia m
: 11,8
Koeficient odporu Cd
: 0,40
Pohotovostná hmotnosť (EU) kg
: 2583 – 2700
Predná náprava
: Nezávislé zavesenie s dvomi priečnymi ramenami a pneumatickým pružením
Zadná náprava
: Nezávislé zavesenie s dvomi priečnymi ramenami a pneumatickým pružením
Predné brzdy
: 2-piestový strmeň, vetraný kotúč s priemerom 360 mm
Riadenie
: Hrebeňové s posilňovačom
Pohon všetkých kolies
: Stály pohon všetkých 4 kolies, s uzamykateľným diferenciálom.
Typ motora
: V6, 24 ventilov, 4 x OHC, priame vstrekovanie nafty, paralelné preplňovanie
Zdvihový objem cm3
: 2993
Vŕtanie/zdvih mm
: 84 x 90
Kompresný pomer
: 16,1 : 1
Max. výkon kW
: 188 pri 4000 min-1
Max. krútiaci moment Nm
: 600 pri 2000 min-1
Spotreba paliva v meste
: 9,8 (l/100 km)
Spotreba paliva mimo mesta
: 8,1 (l/100 km)
Spotreba paliva kombinovaná
: 8,8 (l/100 km)
Emisie
: EU5
CO2 g/km (kombinované)
: 230
Prevodovka
: ZF 8HP70 8-stupňová automatická
Objem palivovej nádrže litre
: 82,3
Dojazd km
: 950 *odhad výrobcu
0 – 100 km/h
: 9,3
Najvyššia rýchlosť km/h
: 180

Model Discovery 4 modelového roka 2012 bude na Slovensku v predaji od októbra s cenou od 48 667 EUR (s DPH).
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Príbeh, v ktorom muži plačú a ženy ostávajú hrdé! Príbeh o slobode v zlých časoch. Jeden život, jedna šanca...
pred 5 rokmi
#prekvapenie #láska #nenávistˇ #rasizmus #sen #slza #totonenifilmtotojezivot #8rokov #pravda #tabu #rodina #deti #korene #india #pravá tvar
pred 12 rokmi
Beatrix Potterová má tridsať a žije so svojimi rodičmi.
pred 4 rokmi
Maggie je mladá a nezávislá newyorčanka, ktorá zatiaľ márne čaká na tú pravú životnú lásku.
pred 4 rokmi
Medziľudské vzťahy sú ako šaty: z niektorých vyrastieme, iné obnosíme a vymeníme za nové, no a ďalšie nám sedia ako ušité na mieru.
pred 9 rokmi
Smer musí vytvoriť kontrolné mechanizmy, ktoré by boli vnútornou kontrolou.
pred 10 rokmi
Na piešťanský Grape Festival (12.-13.8.2011) prídu aj britskí Hurts, minuloročný objav synthy-popovej scény.
pred 8 rokmi
Návrh má dočasne vyriešiť povinnosť Slovenska zabezpečiť núdzové zásoby ropy.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT