Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

BMW radu 4 Gran Coupé

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 03.02.2014

BMW radu 4 Gran Coupé spája optické kvality dvojdverového kupé s funkčnosťou štvorice dverí a veľkou ponukou priestoru pod široko sa otvárajúcimi piatymi dverami.
BMW radu 4 Gran Coupé
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

S BMW radu 4 Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 8,1–4,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 189–119 g/km) predstavilo BMW svoje prvé štvordverové kupé v prémiovej strednej triede a stavilo tým veľmi presne na rozšírenie modelovej palety. Po BMW radu 4 Coupé a Cabrio je Gran Coupé tretím modelom nového konštrukčného radu, ktorý sa svojimi vyrovnanými proporciami prezentuje dlhšie, širšie a dynamickejšie ako akýkoľvek konštrukčný rad strednej triedy predtým. BMW radu 4 Gran Coupé spája optické kvality dvojdverového kupé s funkčnosťou štvorice dverí a veľkou ponukou priestoru pod široko sa otvárajúcimi piatymi dverami.

Nové meradlo pre eleganciu a extravaganciu v strednej triede
BMW radu 4 Gran Coupé má s dĺžkou 4 638 milimetrov a šírkou 1 825 milimetrov a rázvorom 2 810 milimetrov presne také isté rozmery ako dvojdverové kupé. Predná časť vozidla obidvoch modelov vykazuje identické, pre BMW typické dizajnové znaky ako dvojité ľadviny, dvojité okrúhle svetlomety a veľké vstupy vzduchu na prednom nárazníku. Pri BMW radu 4 Gran Coupé predsa len prebieha strecha o dvanásť milimetrov vyššie a jemne klesá do zadnej časti v línií, ktorá je o 112 milimetrov dlhšia. Spolu s krátkymi prevismi typickými pre značku, dlhou kapotou motora a kabínou posunutou dozadu sa BMW radu 4 Gran Coupé prezentuje nielen v perfektnej vyváženosti, ale aj vyššou mierou rozpoznateľnosti.
BMW radu 4 Gran Coupé
BMW radu 4 Gran Coupé

Táto predĺžená strešná línia podčiarkuje eleganciu a extravaganciu BMW radu 4 Gran Coupé, stanovuje nové estetické hranice v strednej triede a má rozhodujúce praktické prednosti. Priestor nad hlavou v interiéri narástol rovnako ako komfort sedenia. S objemom 480 je aj batožinový priestor o 35 litrov väčší ako v dvojdverovom kupé a u BMW radu 4 Gran Coupé tak prispieva k vysokej kvalite pre každodenné používanie.

Dynamicky elegantná koncepcia s funk č nými prvkami
Štvoro dverí BMW radu 4 Gran Coupé umožňuje v porovnaní s dvojdverovým kupé pohodlnejšie nastupovanie a vystupovanie. Dvere sú v bezrámovom vyhotovení, vykazujú tak charakteristické dizajnérske znaky pre BMW kupé strednej triedy a zdôrazňujú eleganciu koncepcie vozidla. Funkčnú eleganciu 4+1 sedadlového vozidla výnimočne podčiarkuje čitateľnosť kruhových prístrojov s optikou Black Panel a voľne stojaca plochá obrazovka iDrive Monitor. Široko sa otvárajúce piate dvere uľahčujú prístup do batožinového priestoru s plochou a ľahko dostupnou ložnou plochou. Delené sklápateľné zadné operadlá, na želanie aj v pomere 40:20:40, zabezpečujú prídavnú flexibilitu. Maximálny objem batožinového priestoru je 1 300 litrov, čo je najlepšia hodnota v triede medzi štvordverovými prémiovými kupé. O najvyššiu úroveň komfortu sa stará sériovo dodávané automatické otváranie piatych dverí, na želanie aj so systémom Smart Opener, ktorý sa ovláda jednoduchým pohybom nohy.

Široké možnosti výbavy vďaka trom výbavovým líniám, M Sportpaket a BMW Individual Program
V interiéri BMW radu 4 Gran Coupé sa stretáva elegancia s extravaganciou a spájajú sa s výnimočnou ergonómiou. Všetky ovládacie prvky sú tak zoradené, že ich vodič môže optimálne využívať. V prednej časti Layering – šikovné zaobchádzanie s rozdelením priestoru pomocou vrstiev línií a plôch - zdôrazňuje pre BMW typickú orientáciu na vodiča. Z kokpitu vedú línie cez predné dvere a B-stĺpiky dozadu k zadnému sedadlu. Prepájajú predné a zadné sedadlá, rovnako ako aj navzájom previazané vyhotovenie vnútorných častí dverí na obidvoch stranách vozidla. Zadná lavica opticky pripomína tvar dvoch samostatných sedadiel, ponúka však uprostred dodatočné miesto, a tak z tohto vozidla robí 4+1 sedadlové. Výnimočné kombinácie materiálov a najvyššia kvalita vypracovania podčiarkujú prémiovú náladu nového BMW radu 4 Gran Coupé. Základná výbava a tri výbavové línie, ako aj M Sportpaket ponúkajú od začiatku predaja modelu širokú slobodu výberu výbavy. O výnimočne exkluzívny výzor sa navyše stará BMW Individual Program už od začiatku predaja so zvláštnymi koženými výbavami, farbami exteriéru a 19 palcovými kolesami z ľahkých zliatin.
BMW radu 4 Gran Coupé
Interiér BMW radu 4 Gran Coupé.

Modelový štart so štvorvalcovým a šesťvalcovým benzínovým motorom a dvoma štvorvalcovými dieselami
Už od začiatku predaja BMW radu 4 Gran Coupé je k dispozícii päť silných, kultivovaných a hospodárnych motorov. Najvyššiu motorizáciu predstavuje radový šesťvalcový benzínový motor v 435i (spotreba paliva mesto / mimo mesta / kombinovaná: 11,4/6,2/8,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 189 g/km) so zdvihovým objemom 3,0 litre a výkonom 225 kW/306 k. V BMW 428i Gran Coupé (spotreba paliva mesto / mimo mesta / kombinovaná: 8,9/5,3/6,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 154 g/km) a v BMW 420i Gran Coupé (spotreba paliva mesto / mimo mesta / kombinovaná: 8,7/5,1/6,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 149 g/km) prichádzajú dva ľahké a výkonné štvorvalcové motory s dvojlitrovým objemom. Ich výkon je 180 kW/245 k respektíve 135 kW/184 k. Tieto dva štvorvalcové diesele presviedčajú – ako všetky vznetové motory BMW – tichým chodom, veľkou hnacou silou a výbornou efektivitou. BMW 420d Gran Coupé (spotreba paliva mesto / mimo mesta / kombinovaná: 5,8/4,1/4,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 124 g/km) s 135 kW/184 k má normovanú spotrebu, v závislosti od obutia, od iba 4,7 do 4,9 litra na 100 kilometrov (4,6 do 4,7 litra so športovou automatickou prevodovkou) a z nuly na 100 km/h potrebuje iba 7,7 sekundy (7,5 sekundy so športovou automatickou prevodovkou). V BMW 418d Gran Coupé (spotreba paliva mesto / mimo mesta / kombinovaná: 5,4/4,0/4,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119 g/km) je výkon motora 105 kW/143 k a spotreba 4,5 až 4,7 litra na 100 kilometrov.

Všetky dieselové a benzínové motory využívajú najnovšiu technológiu BMW TwinPower Turbo a spĺňajú emisnú normu EU6. Najmodernejšie motory tak spájajú výnimočnú pružnosť a dynamiku s nízkou spotrebou a emisiami.

K dispozícii sú xDrive a dve prevodovky Steptronic
Už s modelovým štartom sú BMW 428i Gran Coupé a 420d Gran Coupé na želanie k dispozícii s inteligentným pohonom všetkých kolies BMW xDrive (428i xDrive: spotreba paliva mesto / mimo mesta / kombinovaná: 9,0/5,5/6,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 159 g/km; 420d xDrive: spotreba paliva mesto / mimo mesta / kombinovaná: 6,1/4,2/4,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 129 g/km). Sériovo sa dodáva 6-stupňová manuálna prevodovka, na želanie sa dajú všetky motorizácie kombinovať s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic alebo 8-stupňovou prevodovkou Steptronic Sport, pri ktorej sa prevodové stupne dajú meniť aj manuálne radiacimi páčkami pod volantom.

BMW EfficientDynamics – športový výkon, nižšia spotreba
Elegantný a dynamický zjav BMW radu 4 Gran Coupé sprevádza výnimočná hospodárnosť. Tieto vlastnosti sú výsledkom opatrení vývojovej stratégie BMW EfficientDynamics, ktorá je nasadená vo všetkých častiach vozidla. Počítajú sa k tomu benzínové a dieselové motory s optimalizovanou spotrebou, ako aj inteligentná koncepcia ľahkej stavby alebo optimalizovaná aerodynamika s hladkým dnom vozidla a s Air Curtain a Air Breather. K výhodným hodnotám spotreby a emisií prispieva aj funkcia Auto Start Stop, rekuperácia brzdnej energie, indikátor bodu preradenia a pomocné agregáty, ktoré sa zapínajú len v prípade potreby. V spojení s automatickými prevodovkami (Steptronic) režim plachtenia znižuje spotrebu, ďalšiu úsporu umožňuje režim ECO PRO.

BMW ConnectedDrive – 100 percentné on-line prepojenie
Pre BMW radu 4 Gran Coupé je voliteľná bohatá ponuka BMW ConnectedDrive. Highlighty ako plnofarebný Head-Up Display alebo navigačný systém Professional sú tiež v ponuke, ako aj Driving Assistant, asistent diaľkových svetiel, Active Protection alebo zdokonalený aktívny tempomat s funkciou Stop&Go. Vďaka obzvlášť výkonnej technológii rozhraní môžu byť k vozidlu ľahko pripojené smartfóny. Nimi sa do vozidla dostáva aj dynamicky rastúca ponuka aplikácií, ako napríklad Audible alebo Deezer.


 

26 obrázkov / BMW radu 4 Gran Coupé spája optické kvality dvojdverového kupé s funkčnosťou štvorice dverí a veľkou ponukou priestoru pod široko sa otvárajúcimi piatymi dverami.
BMW radu 4 Gran Coupé
BMW radu 4 Gran Coupé
BMW radu 4 Gran Coupé
BMW radu 4 Gran Coupé
BMW radu 4 Gran Coupé
BMW radu 4 Gran Coupé
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
V akomkoľvek automobilovom úraze, aj keď v relatívne malej rýchlosti, je telo vystavené rapídnej zmene rýchlosti a môže byť prudko vymrštené rôznymi smermi.
pred 8 rokmi
Ada Lovelace vymyslela metódy programovania – stala sa prvým človekom, ktorému sa podarilo vytvoriť počítačový program.
pred 8 rokmi
Na ÚS sa obrátilo mesto Pezinok, ktoré napadlo rozsudok NS SR a žiada ÚS, aby rozhodol, že všeobecné súdy nemôžu preskúmavať súlad všeobecne záväzného nariadenia so zákonom.
pred 12 rokmi
Voda je jednou z najdôležitejších živín športovej výživy.
pred 8 rokmi
V živote LGBT ľudí je mnoho tém, ktoré treba vysvetľovať, takú ambíciu mal aj Mesiac LGBT histórie
pred 8 rokmi
Každý človek má určitý rytmus, v ktorom by sa mal striedať. Ide o striedanie aktivity a odpočinku.
pred 6 rokmi
Speváčka si myslí, že fanúšikovia si zaslúžia, aby interpreti na koncertoch spievali naživo.
pred 10 rokmi
I keď v dnešnej dobe sa už na povery tak neverí, ako kedysi, i tak si na ne často spomenieme v istých situáciach. Aj silno racionálne mysliaci ľudia im občas podľahnú a nemajú odvahu sa im spreneveriť, veď „čo keby náhodou“.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT