Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 02. decembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

BMW Group je popredným poskytovateľom riešení v oblasti mobility; Kompetenčné centrum pre rozvoj mestskej mobility podporuje toto smerovanie.

Zdroj: BMW GROUP PressClub Slovakia, redaktor: Sandy, pridané: 19.07.2015

BMW Group si uvedomuje meniaci sa charakter úloh, ktorým čelí v súvislosti s mobilitou, a v súlade s tým rozširuje svoju podnikovú stratégiou. Strategický plán smerovania spoločnosti je jednoznačne definovaný až do roku 2020:
BMW Group je popredným poskytovateľom riešení v oblasti mobility; Kompetenčné centrum pre rozvoj mestskej mobility podporuje toto smerovanie.
Zdroj obrázku: BMW GROUP PressClub Slovakia
 

BMW Group má za cieľ byť popredným dodávateľom prémiových produktov a služieb pre oblasť osobnej mobility v celosvetovom meradle. Okrem služby DriveNow sa to týka aj ďalších služieb ako ParkNow a ChargeNow. V mestách po celom svete existuje významná potreba parkovania v centrách, čo prináša značný objem premávky spôsobenej vodičmi, ktorí hľadajú parkovacie miesta – spolu so zbytočným vznikom ďalších emisií. Pre vodičov je to často tá najmenej príjemná časť cesty. Služba ParkNow slúži ako integrovaná platforma na spravovanie parkovania s využívaním verejných plôch aj súkromných parkovacích miest.

Pre používateľov to znamená jednoznačné prínosy. Výhody sú však spojené aj s monitorovaním parkovacích miest v mestách, ak je možná platba za parkovacie lístky online a môže sa znížiť počet parkovacích automatov. V závislosti od dopytu po parkovaní možno využívať na riadenie premávky aj údaje z automobilov poskytované v reálnom čase, a tak na základe inteligentného algoritmu vodičov informovať, aká je pravdepodobnosť, že na určitej ulici bude voľné parkovacie miesto. Ak v určitej oblasti nie sú voľné parkovacie miesta, je možné od začiatku vylúčiť premávku spôsobenú vodičmi, ktorí by v danej oblasti hľadali miesto na zaparkovanie. Túto myšlienku možno rozšíriť o ďalšiu možnosť riadenia parkovania – t. j. viazanosť cien za parkovanie na aktuálny dopyt po parkovaní.

Funkcia intermodálnej navigácie integrovaná do navigačného systému vozidla BMW i3 posúva veci ešte o krok ďalej. Keď je aktivovaná navigácia, pomocou tejto funkcie sa nezobrazuje len optimálna trasa do cieľa pomocou automobilu, ale aj intermodálne možnosti spojenia za predpokladu, že predstavujú najefektívnejšie riešenie. Do procesu navigácie možno napríklad začleniť prestup na miestnu verejnú dopravu na základe presných údajov o cestovných poriadkoch alebo využitie prenajatého bicykla. Funkcia intermodálnej navigácie, ktorá bude postupne zavedená vo všetkých vozidlách BMW Group, umožňuje obmedziť nepotrebné jazdy automobilom a nasmeruje vodiča priamo k alternatívnym možnostiam miestnej verejnej dopravy.

Technické a koncepčné riešenia, ktoré sme tu predstavili, sú súčasťou neustále sa rozširujúceho portfólia BMW Group. Ich vzájomná inteligentná spolupráca otvára dvere novým formám riadenia premávky v mestách v budúcich rokoch. Našou dlhodobou víziou pre mestá je ponúknuť vyššiu kvalitu života a vytvoriť nové prostredie pre život prostredníctvom efektívnejšej organizácie riešení mobility. Hlavnou prioritou kompetenčného centra je zachovanie mobility pre všetkých používateľov minimálne na jej súčasnej úrovni. Obmedzovanie ani donucovanie nie je riešením. Namiesto toho je potrebné zlepšiť dostupné druhy mobility a koordinovať ich tak efektívne, aby ich ľudia prijali ako logické východisko.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Nová legislatíva má za cieľ znížiť počet fajčiarov o polovicu.
pred 9 rokmi
Čo s poruchou trávenia mlieka, ak trpíte v klimaktériu osteoporózou?
pred 5 rokmi
7. 9. 2015 - Praha, 007 8. 9. 2015 - Bratislava, Randal
pred 13 rokmi
Nový, politicky nekorektný dokument Michaela Moorea si berie na mušku americký zdravotný systém.
pred 8 rokmi
Pôvodne vo februári Okresný súd Bratislava I vydal predbežné opatrenie, ktorým zakázal publikovanie Nicholsonovej knihy, krajský súd v júni návrh na predbežné opatrenie zamietol.
pred 11 rokmi
Whitney Houston vo svojom veľkolepom filmovom debute predstavuje Rachel Marronovú,...
pred 7 rokmi
Dlho očakávané voľné pokračovanie kultového snímku Bony a klid napísal a režíroval Vít Olmer ako komédiu plnú „gagov“ a dejových zvratov so všetkými predstaviteľmi pôvodného „zakázaného filmu“ Bony a klid.
pred 7 rokmi
Hosťom napríklad prekážalo, že hotel nemá výhľad na more, hoci sa nachádza v Londýne, že čašník je príliš pekný alebo že posteľná bielizeň je príliš biela.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT