Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 14. novembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

BMW 4 Cabrio

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 14.10.2013

BMW 4 Cabrio spolu s výraznou štylistikou prináša nové štandardy aj po stránke dynamiky, elegancie a výnimočnej radosti z jazdy – s otvorenou aj zatvorenou strechou.
BMW 4 Cabrio
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

BMW radu 4 Cabrio štartuje novú éru otvorených automobilov strednej triedy v ponuke BMW. Nový dizajnový jazyk, ktorý uviedlo BMW radu 4 Coupé, je ešte evidentnejší na tomto druhom zástupcovi nového modelového radu. BMW radu 4 Cabrio spolu s výraznou štylistikou prináša nové štandardy aj po stránke dynamiky, elegancie a výnimočnej radosti z jazdy – s otvorenou aj zatvorenou strechou. Okrem toho, že má svoju vlastnú osobitú povahu, prezentuje aj ďalšie odlišnosti od príbuzných z BMW radu 3 v podobe množstva špecifických technických prvkov.

Dizajn a funkčnosť

Estetická príťažlivosť, vzrušujúci pocit z kabrioletu a nekompromisná každodenná spoľahlivosť. Nové BMW radu 4 Cabrio predstavuje piatu generáciu v historickej línii kabrioletov BMW v strednej triede. Spolu s BMW radu 4 Coupé prináša nové dimenzie estetického dizajnu a športovosti. Zároveň potvrdzuje dlhoročné ambície výrobcu na čelné pozície v tomto segmente. Dizajn nového BMW radu 4 Cabrio je viac než kedykoľvek predtým základom jeho atraktivity a sebavedomej osobnosti. Synergia výnimočnej dynamiky a maximálnej radosti z jazdy je ďalšou kapitolou príbehu, ktorý začalo písať BMW radu 4 Coupé a teraz v ňom pokračuje aj BMW radu 4 Cabrio.

Športový vzhľad, dokonalé proporcie

Kabriolety BMW vždy prinášali nové trendy svojím dynamickým zjavom a vyváženými proporciami, pri otvorenej aj zatvorenej streche. Nové BMW radu 4 Cabrio nie je žiadnou výnimkou. Jeho rozmery sa podstatne zmenili dokonca aj voči predchodcovi BMW radu 3 Cabrio. Celková dĺžka narástla o 26 mm na 4638 mm, rázvor sa predĺžil o 50 mm na 2810 mm, zreteľne sa teda skrátili previsy. Ďalším viditeľným zvýraznením športovosti je rozšírenie predného rozchodu kolies o 45 mm, zadného dokonca až o 81 mm.

Atraktívne predné partie s výraznými športovými kontúrami

Napriek tomu, že BMW radu 4 Cabrio vyžaruje viac športovosti a dynamického odhodlania než jeho predchodca, na dizajne predných partií sa silno odrážajú aj jeho rodinné zväzky s BMW radu 3. Obličky a dvojité predné svetlá sú charakteristickými prvkami, nezameniteľnými pre BMW. Doplnkové adaptívne full-LED dvojité predné svetlá so šesťuholníkovým dizajnom, spolu s miernym náklonom obličiek smerom dopredu, tvoria štylistický celok, ktorý ešte viac zvýrazňuje športový postoj BMW radu 4 Cabrio na ceste. Šírku vozidla vizuálne zväčšujú rozmerné vzduchové vstupy v prednom nástavci pod líniou predných svetiel. Úplne na vonkajších okrajoch vzduchových vstupov sa nachádzajú samostatné malé vertikálne otvory pre Vzduchové záclony.

Plynulé línie tvarujú elegantnú športovú siluetu

Dynamicky napäté povrchy a precízne plynulé línie definujú športový vzhľad BMW radu 4 Cabrio. Splývajúca línia strechy opticky predlžuje vzhľad vozidla a elegantne zvýrazňuje športový profil bokov. Atraktívna lišta na spojení trojdielnej skladacej pevnej strechy s karosériou je k dispozícii v chrómovanej, čiernej alebo matne leštenej hliníkovej úprave, v závislosti od modelového variantu. Dynamické vizuálne napätie produkuje aj nízka línia okien s typickým prvkom Hofmeister kink na hrane zadného stĺpika. Pod úrovňou okien vytvára dvojitá línia lemu, prevzatá z BMW radu 3, spolu líniou prahov klinovitý tvar bočnej časti karosérie. Z vozidla vyžaruje dynamická elegancia aj pri otvorenej streche. Hladkú siluetu nerušia ani žiadne antény či ochranné oblúky, ktoré sú inteligentne ukryté za zadnými opierkami hlavy.
BMW 4 Cabrio 03
BMW 4 Cabrio

Tesne za prednými blatníkmi BMW radu 4 Cabrio sa nachádzajú výduchy Air Breather, ktoré pomáhajú redukovať aerodynamické turbulencie v oblasti kolies. Prvky Air Breather spolu so Vzduchovými záclonami vizuálne zvýrazňujú športovosť dizajnu, zároveň sú však hmatateľným dôkazom inovatívnych aerodynamických riešení, vyvinutých v rámci stratégie BMW EfficientDynamics. Športový charakter BMW radu 4 Cabrio pokračuje aj na zadnej časti vozidla. Jej markantné horizontálne línie a rozložito široké svetlá v tvare písmena L priťahujú extra pozornosť k mohutne klenutým lemom blatníkov a širokému rozchodu kolies.

Trojdielna skladacia strecha. Forma a funkcia

Nové BMW radu 4 Cabrio má výšku 1372 mm, čo je iba o 10 mm viac, než pri BMW radu 4 Coupé. Svojej posádke ponúka vynikajúcu každodennú využiteľnosť a jazdné kvality s otvorenou aj zatvorenou strechou. Tieto zdanlivo protichodné požiadavky úspešne skombinoval už predchodca BMW radu 3 Cabrio. Skladacia pevná strecha nového BMW prináša množstvo konštrukčných vylepšení, ktoré znižujú jej hlučnosť a prispievajú k tichšiemu prostrediu v kabíne. Zvukovo izolačný vnútorný poťah strechy redukuje vonkajší aerodynamický hluk o 2 dB lepšie než predchodca.

Premena dynamického kupé na elegantný športový kabriolet trvá sotva 20 sekúnd. Strecha sa dá otvárať aj počas jazdy rýchlosťou do 18 km/h. Koeficient aerodynamického odporu cx vozidla so zatvorenou strechou je 0,28. Pri otvorenej streche má cx hodnotu iba 0,33.

Aj doplnkový veterný deflektor má novú konštrukciou, je teraz širší na bokoch, celkovo je však menší a efektívnejší než predošlý model. Manipulácia s ním je jednoduchšia a keď ho nepotrebujete, dá sa odložiť za zadné sedadlá, čo je takisto nový prvok. Komfort pri jazde s otvorenou strechou vo veľkej rýchlosti a v chladnom počasí zlepšujú tri tepelné ohrievače krku.

BMW radu 4 Cabrio má dostatočný batožinový priestor aj keď je strecha otvorená. Navyše, na rozdiel od predchodcu ponúka nový kabriolet lepší prístup k batožine vďaka elektrohydraulickému asistenčnému systému, ktorý natočí a posunie zloženú strechu tak, aby sa 220-litrový priestor dal využiť čo najefektívnejšie. To však nie je všetko: po stranách hlavného sú dva menšie úložné priestory, do ktorých sa dajú odložiť menšie predmety, keď je strecha zatvorená. Pri zatvorenej streche má kapacita batožinového priestoru hodnotu 370 litrov, čiže o 20 litrov viac, než bolo k dispozícii pri BMW radu 3 Cabrio.

BMW radu 4 Cabrio dokáže previezť aj rozmernejšie predmety. Po sklopení zadného operadla vznikne dobre využiteľná rovná plocha. Ak je vozidlo vybavené doplnkovým batožinovým tunelom, k dispozícii máte ešte viac: buď rozmerný otvor medzi zadnou časťou kabíny a batožinovým priestorom, alebo menší otvor, napríklad pre lyže, so zachovaním miesta na sedenie pre 4 osoby.

Funkčná športovosť a elegancia v interiéri

Interiér BMW radu 4 Cabrio štýlovo spája športovú atmosféru s exkluzívnym prostredím. Priestor je inteligentne využitý vďaka princípu vrstvenia, ktorý zároveň umožňuje dosiahnuť pre BMW typickú orientáciu na vodiča bez toho, aby bol z akcie vynechaný predný spolujazdec. Všetky jazdne relevantné ovládače sú ergonomicky rozmiestnené okolo vodiča, v jeho optimálnom dosahu. Športový volant, dokonalo prehľadné kruhové prístroje v dizajnom čierneho panelu a voľne stojaci plochý iDrive monitor, spolu s novým ovládačom iDrive Touch Controller, podčiarkujú nový zmysel vydarenej funkčnej elegancie.

Dynamické horizontálne línie palubnej dosky pokračujú aj v doplnkových dvojtónových výplniach dverí a bočných obkladových paneloch. K tomu sa pridáva aj kryt otvorenej strechy a výsledkom je vzhľad paluby exkluzívneho člna. Interiérový dizajn sa vinie okolo vodiča a predného spolujazdca v neprerušenej línii a udeľuje kabíne pocit útulnosti, spolu s vizuálnym zvýraznením typickej šírky dverí. Súhra povrchov a línií bočných panelov, spolu s pokračujúcimi zvýrazňovacími akcentovými lištami, vytvára vizuálne prepojenie prednej a zadnej časti interiéru.

Úplne nový dizajn predných sedadiel v BMW radu 4 Cabrio obsahuje integrované výsuvné bezpečnostné pásy – prvok, ktorý neponúka žiadne iné vozidlo tejto triedy. Navyše, sedadlá sú už v štandarde elektricky nastaviteľné. Štandardné sedadlá aj doplnkové športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy môžu byť na želanie vybavené ohrievačmi krku pre vodiča aj predného spolujazdca, teraz dostupnými po prvýkrát.
BMW 4 Cabrio 02
Interiér BMW 4 Cabrio.

Dynamický charakter BMW radu 4 Cabrio je zjavný aj v zadnej časti kabíny. Celistvé sedadlo je tvarované tak, že tvorí dve samostatné miesta, s držiakom na nápoje a odkladacou plochou medzi nimi. Zadné opierky hlavy sú oddelené od skrytých ochranných oblúkov a dajú sa v prípade potreby odstrániť. Efektívne ochranné oblúky sú tvorené dvoma robustnými oceľovými prvkami, ukrytými za zadnými sedadlami. V prípade potreby sa v kritickej situácii na povel senzorov vysunú za menej než 200 milisekúnd.


 

12 obrázkov / BMW 4 Cabrio spolu s výraznou štylistikou prináša nové štandardy aj po stránke dynamiky, elegancie a výnimočnej radosti z jazdy – s otvorenou aj zatvorenou strechou.
BMW 4 Cabrio
BMW 4 Cabrio
BMW 4 Cabrio
BMW 4 Cabrio
BMW 4 Cabrio
BMW 4 Cabrio
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


 


Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Polícia obvinila ďalšiu osobu v korupčnej kauze pri vybavovaní finančných príspevkov z eurofondov poskytovaných Sociálnou implementačnou agentúrou.
pred 6 rokmi
Je naozaj veľmi málo umelkýň v tomto našom malom šoubiznise, pri ktorých mám ešte stále pocit, že to, čo robia, nerobia zo zotrvačnosti, ale preto, že ich to neuveriteľne baví a sú vďačné za to, že to môžu robiť.
pred 8 rokmi
Volá sa Cynthia Rothrock a stala sa nezastupiteľným synonymom na poli žánru bojových kung – fu filmov.
pred 6 rokmi
Retro darčeková knižka s DVD určená nielen pamätníkom 70. a 80. rokov. Televízny sprievodca sedemdesiatymi a osemdesiatymi rokmi čitateľovi - divákovi pripomenie vyše 100 legendárnych relácií, seriálov a večerníčkov.
pred 7 rokmi
Dzurinda Ficovi radí, aby začal efektívne konať, aby sa neskrýval za rozhodnutia spred 14 rokov.
pred 8 rokmi
Americký herec béčkových akčných filmov.
pred 5 rokmi
Producent David Guetta oznámil vydanie nového albumu. Platňa Listen vyjde 24. novembra 2014 a predznamenáva ju singel Dangerous.
pred 8 rokmi
Fotoaparát na streche špeciálneho auta spoločnosti Google zachytil v novembri 2010 istého Francúza, keď močil vonku pred svojím domom.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT