
Chevrolet predstavil špeciálne karbónové prevedenie modelu Corvette Z06.
Chevrolet tento rok oslavuje 50. výročie účasti na 24hodinovom závode vo francúzskom LeMans. Pri tejto príležitosti navrhol limitovanú edíciu Corvette Z06 Carbon Limited Edition, ktorá bude mať závodný charakter a na trh sa dostane iba v obmedzenom počte 500kusov.
„Špeciálny model v sebe kombinuje prednosti odľahčenej karosérie, klasického agregátu modelu Z06 a jazdné vlastnosti a brzdový systém modelu ZR1,“ povedal Tadge Juechter, šéfkonštruktér Corvetty. „Závodne orientovaný model Z06 Carbon má najlepšie charakteristiky na technicky ladených okruhoch, napríklad na okruhu Laguna Seca dokázal zlepšiť čas klasického modelu Z06 o tri sekundy na kolo.“
Limitované edícia Z06 Carbon bude vybavená špeciálnym výkonným brzdovým systémom s keramickými brzdami značky Brembo so šedými brzdovými kotúčmi. Tie sa budú vynímať spod 19palcových elektrónov obutých na pneumatikách Michelin PS2. Chevrolet sa postaral aj o úpravu chladiaceho systému a limitovanej edícii dodal aj systém Magnetic Selective Ride Control. Čerešničkou na torte úprav je nový karbónový kryt motora.
Corvette Z06 Carbon bude v ponuke v dvoch farebných prevedeniach: oranžovej Inferno Orange a úplne novom farebnom odtieni modrej Supersonic Blue. Po vizuálnej stránke sú novou zaujímavou súčasťou čierne predné svetlomety a spätné zrkadielka. Kľučky na dverách bude mať limitované edícia vo farbe karosérie, rovnako ako aj predný spojler v štýle modelu ZR-1.
Kabína bude odetá do bledej kože, na ktorej sa nachádzajú kontrastné stehy podľa vybratého odtieňa karosérie. Samozrejmosťou bude plaketa so sériovým označením poradia modelu špeciálnej edície a všadeprítomné logá naznačujúce, že ide o limitovaný model série Corvette Z06 Carbon.